Добър ден, ето нещо, в което аз съм замесена, а всички са поканени 🙂
На 8 март от 17:00 ч Къщата за четящи хлапета организира открит урок на новото занимание за деца от 6 до 10 год – Детски форум „Приказка без край“.
Детски форум „Приказка без край” е занимание, което включва поредица от тренинги, създадени, за да подкрепят и развият творческото мислене, артистичността, самопознанието и емоционалната интелигентност на деца от 6 до 10 год.
Идеята на форума е да създаде среда, в която децата се чувстват свободни да се забавляват и да създават неочаквани, но потенциално блестящи идеи. Ще постигнем това с помощта на игри, мисловни провокации, детска философия и, разбира се, добро настроение.
Всяко занимание включва няколко основни елемента:
– „Гимнастика за мозъка“ – цикъл упражнения, при които чрез мускулна активност се стимулира позитивно мозъчната дейност.
– Мисловни упражнения – целящи да разчупят рамките на ежедневното мислене като го порвокират
– Игри на въображението – при които участниците попадат в различни ролеви ситуации, използвайки сценичен реквизит и силата на въображението си.
– Самоанализ и обратна връзка – участниците развиват умения за самонаблюдение и оценка на ситуацията
Освен гарантираното забавление, децата в групата работят за:
– изграждане на добро самочувствие;
– развиване на умения за работа в екип;
– стимулиране на лидерски умения;
– опознаване на източниците на лична мотивация
– формиране на активна позиция и стремеж за развитие;
– по-добро разбиране на себе си и другите;
ПРОГРАМАТА
… е базирана на развиващи практики, които използват интерактивни игри и упражнения от:
– Brain Gym – специфична гимнастика, фокусирана върху оптимизиране на мозъка, целяща подобряване на способността му да учи.
– Едуард де Боно – създателят на идеята за латералното – творческото и нетрадиционно мислене.
– Философия с деца – утвърдена и вече добре позната в България практика, целяща да провокира любопитството на децата към света и начина, по който той функционира.
ВОДЕЩИТЕ
Радостина Минина е магистър по „Философия на съзнанието и езика”. Обучава се 3-та година в специалност „Детско-юношеска психология” в СУ „Св Климент Охридски”. Тя е психодрама асистент, има специализация в арт-терапия с деца и специални интереси в семейното консултиране.
Мила Цалова е докторант по социална философия в „Св. Климент Охридски”, магистър по философия, психодрама асистент. Нейната тясна специализация е «Философия с деца» и «Психодрама с деца». Специалните й интереси са в областта на организационната психология, методите стимулиращи спонтанността, креативността и творческото мислене.
УСЛОВИЯ
Групата стартира при минимален брой 4 деца. Цена на заниманието: 60 лв (включва 5 тренинга + 1 открит урок)
1 Comment